Pytanie:
Czy wybór drożdży ma takie samo znaczenie w piwie imbirowym?
Mark McDonald
2011-03-05 15:41:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam zamiar uwarzyć piwo imbirowe i zastanawiałem się, czy wybór drożdży jest równie ważny w przypadku piwa imbirowego, w którym imbir dominuje w smaku.

Mam drożdże pod spodem -zakrętki i US-05 do wyboru & zastanawiasz się, czy wyniki będą znacznie inne.

Czy wybór drożdży ma zauważalną różnicę? Dlaczego?

Piwo imbirowe fermentowane Lacto na zwycięstwo. Możesz to zbadać, ale po prostu wrzucam łyżeczkę pokruszonego suszonego, mrożonego zakwasu do prowizorycznej torebki herbaty zwiniętego filtra do kawy.
Siedem odpowiedzi:
#1
+8
baka
2011-03-05 16:05:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli tworzysz piwo imbirowe, naprawdę potrzebujesz rośliny piwa imbirowego, która jest szczególnym rodzajem mieszanki drożdży i bakterii. Pomoże to uzyskać odpowiednią kwasowość w gotowym produkcie.

Fabryka piwa imbirowego 101

Jeśli robisz piwo aromatyzowane imbirem, powiedziałbym, że używaj drożdży odpowiednich do stylu piwa. Użyłem Safale S-04 (i martwego opakowania Wyeast 1099) do mojego Ginger ESB. Myślę, że owocowe estry z drożdży dobrze uzupełniają smak imbiru.

#2
+4
SimonH
2011-03-19 23:13:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To trochę różni się od „Piwa imbirowego”, więc nie jestem pewien, co dokładnie robisz, ponieważ Twój post nie jest całkowicie jasny. Jednak udało mi się przygotować naturalnie sfermentowaną sodę imbirową według przepisu naszej wspaniałej książki Sandora Katza „Wild Fermentation”, którą polecam każdemu producentowi piwa jako ciekawą lekturę.

W każdym razie, zasadniczo przepis zaczyna się od zrobienia czegoś, co nazywa Ginger Bug. To jest „drożdże” tego procesu. Zasadniczo miesza się 1 szklankę wody z 2 łyżeczkami świeżego startego imbiru i 2 łyżeczkami białego cukru. Pozostaw to przykryte szmatką na blacie przez 2 dni do tygodnia… aż zacznie bulgotać. W razie potrzeby dodawaj więcej imbiru i cukru co 1-2 dni.

(Ten przepis daje 1 galon, więc dostosuj go odpowiednio).

A teraz, gdy idziesz przygotować napój gazowany ... Doprowadź 1 galon wody do wrzenia z 1,5 szklanki białego cukru i 2-6 cali startego świeżego imbiru (w zależności od tego, jak mocny ma być imbir). Gotuj na wolnym ogniu przez 15-20 minut.

Gdy ostygnie, możesz opcjonalnie dodać sok z 1-2 cytryn, aby uzyskać inny smak. W mojej ostatniej partii dodałem sok z marchwi dla większej zabawy!

Gdy ostygnie do około 80F, dodaj naprężonego imbiru z góry. Katz mówi, żeby butelkować go bezpośrednio w twoich butelkach, ale miałem to przesycone, więc fermentuję moje w małej butli przez około 10 dni. Następnie butelkuję z cukrem podkładowym, aby uzyskać odpowiedni poziom nasycenia dwutlenkiem węgla.

W każdym razie to naturalnie sfermentowana soda imbirowa. Super smaczne!

Kiedy mówisz 2-6 cali świeżego imbiru, czy masz na myśli guzki z kłącza? Jak szerokiego używasz? Czy zostawiasz skórę? Masz pojęcie, do jakiej masy to wychodzi?
To nie jest taka ścisła nauka oparta na recepturze Katza… jednak w moich eksperymentach zważałem imbir. Użyłem około 3 uncji imbiru na galon w mojej ostatniej partii, ale wciąż pracuję nad znalezieniem najlepszego stosunku dla moich upodobań.
Naprawdę chciałbym coś podobnego do piwa Hot Ginger firmy Blenheim. Ten, w którym kaszlesz tylko z powodu zapachu.
Następnie po prostu zaszalej z imbirem 5 uncji + za galon! Daj nam znać, jak leci!
Jest to tradycyjny sposób, zanim zrozumieliśmy drożdże - opiera się na fakcie, że drożdże naturalnie istnieją prawie na wszystkim. Jest to jednak z natury nieprzewidywalne, ponieważ nie wiesz, z jakimi drożdżami pracujesz. Jeśli działa niezawodnie, to świetnie!
#3
+3
brewchez
2011-03-05 21:24:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, gdybyś wrzucił tam drożdże hefeweizen, byłoby dziwne, więc tak, wybór drożdży ma znaczenie.

#4
+1
drj
2011-03-18 08:45:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem drożdży hefewiezen w cydrach (wyeast 3068) i dodały one lekko owocowego posmaku, o którym wspominała bakka. Nie rozumiem, jak subtelny wkład wyeast mógłby pokonać silny smak imbiru.

#5
  0
Marcus D
2014-10-21 20:34:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pomyślałem, że przeczytałem gdzieś na homebrew SE, że można użyć standardowych drożdży chlebowych jako startera z imbiru. Moje drożdże do piwa imbirowego zdechły, więc pomyślałem, że spróbuję ...

Rezultatem (dla dobra innych ludzi) było całkiem niezłe piwo imbirowe, ale trwało to długo czas na zakończenie fermentacji. w "zestawie", który dostałem, sugerowano, że 7-10 dniowa fermentacja w butelce zakończy piwo imbirowe. Ale wersja drożdżowa produkuje dużo gazu - zmniejszam ciśnienie dwa razy w tygodniu - a fermentacja płynu zajęła dużo czasu. Jestem teraz w moim 5 tygodniu i nadal produkuje benzynę, ale w końcu zmieniam się w alkoholika!

Myślałem, że drożdże chlebowe nie tolerują alkoholu i umrą na początku jego pokolenia. jak to się skończyło?
Drożdże chlebowe wytwarzają etanol, ale są zoptymalizowane pod kątem produkcji CO2, aby zrobić ładny, puszysty chleb - prawdopodobnie dlatego otrzymujesz tak dużo gazu. To "wietrzne" drożdże :)
Tylko aktualizacja ... Próbowałem naparu, ale był zbyt słodki przez kilka miesięcy (wciąż z dużą ilością gazu), potem stał się paskudny, być może dostałem wtórnej infekcji. Dzięki za twoje informacje @Mr-Boy
#6
  0
Jay Sidri
2016-04-12 17:26:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie poszło źle z drożdżami szampańskimi WLP715.

Te drożdże mają neutralny smak - w przeciwieństwie do niektórych aromatów estrowych, które większość drożdży ale nadaje produktowi końcowemu.

A jeśli dążysz do wyższego ABV, ten konkretny szczep ma wysokie tłumienie i dość wysoką tolerancję na alkohol.

#7
  0
ColeBrew
2017-03-16 05:05:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zapominajmy o panach i panach, że „Ale” to określenie piwa fermentowanego na drożdżach górnej fermentacji. Terminy Ginger Ale i Ginger Ale są mniej lub bardziej zamienne (chyba że zdecydowałeś się zrobić piwo imbirowe ...) Tradycyjnie „małe piwo” o znikomej zawartości alkoholu, zwane piwem imbirowym lub piwem imbirowym, nie ma odniesienia do alkoholu zadowolony! Najbardziej konsekwentne byłoby nazywanie alkoholowego piwa imbirowego jako takiego. Ale dopóki słowo policja nie puka, możesz nazwać je, jak chcesz. To nie zmieni faktu, że jest tym, czym jest. Miłego warzenia!

Więc odpowiadając na pytanie, czy sugerujesz, że musi użyć drożdży ale?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...